array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Kod
Termin
Cena obozu
TM1
25.06.2023 - 08.07.2023
3.290zł / os.
TM2
09.07.2023 - 22.07.2023
3.290zł / os.
TM3
23.07.2023 - 05.08.2023
3.290zł / os.
TM4
06.08.2023 - 19.08.2023
3.290zł / os.
TM5
20.08.2023 - 26.08.2023
1.990zł / os.

Rejsy żeglarskie dla młodzieży to 14-dniowe turystyczne żeglarskie obozy wędrowne na Mazurach. Zakwaterowanie na pokładzie nowoczesnych jachtów, klimatyczne przystanie i porty jachtowe oraz niezliczone dzikie zakątki na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich – oto, co czeka Cię wybierając turystyczne obozy wędrowne.

Istotą obozów wędrownych młodzieżowych jest atmosfera. Przygody, nowe doświadczenia i znajomości pozostają w pamięci jeszcze długo po zakończeniu wakacji. Na pokładzie jednego z wielu jachtów płynących na naszych obozach przeżyjesz niezapomniane chwile. Kto wie, może żeglarstwo okaże się Twoją nową pasją?

Nasze jachty, którymi żeglujemy podczas obozów wędrownych

jachty rejsy żeglarskieImpreza żeglarska jaką jest obóz wędrowny została tak zaplanowana, aby przez całe 14 dni uczestnicy zakwaterowani byli na kabinowych jachtach żaglowych.

Załogi liczą 6 osób + sternik.

Są to wysokiej klasy jachty śródlądowe, zapewniające wysoki standard pobytu, bogate wyposażenie oraz sprawną i bezpieczną żeglugę.

Żeglarski obóz wędrowny dla młodzieży jest organizowany na około 60 osób, co w efekcie współtworzy flotę 10 jachtów żaglowych.

Cała grupa przemierza wspólnie mazurski szlak. Zobacz więcej w rubryce Nasze jachty.

Jak obóz wędrowny dla młodzieży wygląda w praktyce?

rejs żeglarski dla młodzieżyObóz wędrowny rozpoczyna się w naszym porcie w Wilkasach w niedzielę (zobacz Nasz Port). Pierwszego dnia uczestnicy kwaterują się na jachtach i integrują z grupą.

Kolejnego dnia wypływamy z portu i przez cały rejs codziennie cumujemy w nowym miejscu.

W ciągu dnia spędzamy łącznie około 7 godzin na żeglowaniu, przy czym na wodzie nie jesteśmy bez przerwy dłużej niż 4 godziny – zatrzymujemy się po drodze na przerwę obiadową.

Prysznice i sanitariaty znajdują się w portach (koszt jednego prysznica to zwykle ok. 12-15 zł).

Na obozie wędrownym nie zawsze zatrzymujemy się na noc w portach – zwykle dwa razy w przeciągu całego obozu cumujemy w dzikich zatokach.

Panują wówczas warunki polowe i nie ma dostępu do udogodnień takich jak w przystaniach. Właśnie w takich, klimatycznych miejscach, organizujemy ogniska z szantami. Obozy wędrowne będziesz pamiętał latami i długimi, zimowymi wieczorami.

Więcej dowiesz się z artykułu Jak wygląda wędrowny obóz żeglarski?

Zakwaterowanie – nasze jachty

Przez 2 tygodnie wędrownego obozu żeglarskiego uczestnicy mieszkają na wysokiej klasy jachtach śródlądowych. Załoga liczy zwykle 6 osób + instruktor.

Wszystkie jachty dysponują kambuzem (aneks kuchenny) wraz z całym wyposażeniem kuchennym. Nasza szkoła żeglarstwa pływa na jachtach, które charakteryzuje wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa na wodzie.

Nasza flota wpisuje się w aktualne trendy w żeglarstwie śródlądowym, po to, abyście szkolili się na takich jachtach, jakie w przyszłości wyczarterujecie na swój pierwszy mazurski rejs. Zobacz więcej w rubryce Nasze jachty.

Na każdym wędrownym obozie żeglarskim dla młodzieży płynie zwykle ponad 10 jachtów, czyli ok. 60 uczestników + 10 instruktorów.

Trasa rejsu turystycznego dla młodzieży

szkolenia żeglarskieObozy wędrowne nie mają ściśle ustalonej trasy. Na trasę każdego obozu żeglarskiego decydujący wpływ ma pogoda, szczególnie siła i kierunek wiatru.

Duże znaczenie ma przy tym prognoza długoterminowa.

Do tego dochodzi także cała masa czynników organizacyjnych, takich jak liczba jachtów, dostępność miejsc cumowniczych, planowany program rejsu oraz preferencje grupy, dlatego każdy rejs jest niepowtarzalny!

Każdy obóz wędrowny rozpoczyna się w Wilkasach i ma do pokonania ogólną trasę Węgorzewo – Mikołajki, lecz miejsca jakie odwiedzamy po drodze zmieniają się za każdym razem.

Decydując się na obozy wędrowne przez 2 tygodnie przepłyniemy jachtem żaglowym około 180 km szlaku żeglugowego.

Przykładowy opis trasy oraz więcej szczegółów na temat odwiedzanych przez nas miejsc znajdziesz w artykule: Trasa wędrownego obozu żeglarskiego dla młodzieży.

Wyżywienie na młodzieżowym rejsie żeglarskim

wyżywienie na kursach żeglarskichObozy wędrowne żądzą się swoimi prawami. Na rejsach załogi samodzielnie przygotowują posiłki w kambuzie, czyli jachtowym aneksie kuchennym.

Istnieje nawet pewien kanon kuchni jachtowej, składający się z posiłków, które łatwo przygotować dla całej załogi.

Oczywiście wszystko odbywa się pod czujnym okiem sternika, który pomaga początkującym żeglarzom również w tym zakresie.

Zaopatrzenie dostarczane jest na obozy młodzieżowe systematycznie – co drugi dzień, niezależnie od tego gdzie jesteśmy, przyjeżdżają do nas świeże produkty.

Oprócz trzech głównych posiłków, które przygotowujemy podczas postojów w portach, w trakcie żeglowania możemy korzystać z przekąsek i przegryzek – na wodzie apetyt dopisuje, dlatego cały czas mamy dostęp do kambuza.

Obozy wędrowne obfitują w ogniska i grille, na których proponujemy uczestnikom niebanalne menu.

W cenie obozu żeglarskiego wliczone jest pełne wyżywienie.

Więcej dowiesz się z artykułu: Wyżywienie na obozie żeglarskim.

Rejs turystyczny czy szkolenie żeglarskie dla młodzieży?

szkolenie żeglarskieTen obóz wędrowny dla młodzieży jest typowym rejsem turystycznym.

Obozy wędrowne do udziału nie wymagają żadnego doświadczenia żeglarskiego.

Przemierzamy bardzo długą trasę biegnącą przez kilkanaście jezior i łączących je kanałów.

Po drodze cumujemy w licznych portach i przystaniach jachtowych. W trakcie rejsu turystycznego szybko nauczymy Cię wszystkiego co potrzebne, by w pełni cieszyć się żeglarstwem.

Jeżeli wypoczynek pod żaglami przypadnie Ci do gustu, może w przyszłości wybierzesz obóz żeglarski z patentem?

Nie musisz tego wiedzieć w tej chwili – turystyczny obóz wędrowny to świetny wybór dla tych, którzy chcą poznać żeglarstwo.

Jeśli jednak już teraz wiesz, że chcesz poznać tajniki żeglarstwa, sprawdź opcję rejsu połączonego ze szkoleniem na patent żeglarza jachtowego.

Doskonal swoje umiejętności żeglarskie

Jeśli już pływasz i chcesz zdobyć nowe doświadczenia, nasi instruktorzy mogą poprowadzić specjalne zajęcia doszkalające. Nauczymy Cię umiejętności żeglarskich, których nie obejmują standardowe kursy na patent żeglarski. Na żeglarskim obozie wędrownym będziesz mógł spędzić dużo czasu za sterem pod okiem naszych instruktorów.

Szkolenie motorowodne – dodatkowa opcja dla chętnych

szkolenie motorowodneUczestnicy wybierający nasze obozy wędrowne mogą skorzystać z dodatkowego szkolenia na patent sternika motorowodnego PZMiNW. Kurs motorowodny składa się z kilku godzin zajęć praktycznych na jachcie motorowym oraz zajęć teoretycznych przygotowujących do egzaminu na Sternika Motorowodnego.

Kurs na sternika motorowodnego to świetne uzupełnienie rejsu żeglarskiego. Udział w kursie kosztuje 500 zł. Więcej szczegółów o szkoleniu i egzaminie na sternika motorowodnego znajdziesz w artykule: Czy warto robić patenty motorowodne?

Dojazd na Mazury

Na nasze obozy wędrowne co roku przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski oraz z zagranicy. Mazury są dobrze skomunikowane z reszta kraju – latem liczba połączeń kolejowych jest znacznie większa, kursują także autobusy. Dojazd samochodem z Warszawy możliwy jest nawet w 3 i pół godziny. Możemy pomóc Ci zorganizować podróż pociągiem na Mazury oraz powrót. Więcej informacji znajdziesz w Dojazd na Mazury.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie na jachcie przez 14 dni;
 • pełne wyżywienie: 3 pełnowartościowe posiłki przygotowywane na jachtach, przekąski i przegryzki, produkty na ogniska i grille;
 • realizację trasy rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich;
 • organizację grilli, ognisk oraz wieczorów integracyjnych;
 • wszystkie opłaty portowe i paliwowe;
 • realizację pełnego programu szkolenia na żeglarza jachtowego PZŻ;
 • praktyczne szkolenie manewrowe w różnych portach;
 • zajęcia teoretyczne z 6 głównych działów: budowy jachtu, ratownictwa, teorii żeglowania, locji, meteorologii i przepisów;
 • materiały szkoleniowe;
 • transfer z dworca PKP, PKS w Giżycku na miejsce obozu;
 • opiekę doświadczonej kadry (instruktorzy żeglarstwa PZŻ);
 • materiały promocyjne (koszulkę firmową oraz śpiewnik żeglarski);
 • ubezpieczenie NNW 10.000 zł – Generali z klauzulą ‚uprawianie żeglarstwa’
 • podatek VAT.

Nasza kadra

krzysztof osóbka - instruktor żeglarstwa PZŻ

Krzysztof Osóbka – instruktor żeglarstwa PZŻ

Na wędrownym obozie żeglarskim jeden instruktor przypada na każde 6 osób załogi – pozwala to na znacznie bardziej indywidualne podejście do każdego uczestnika, niż na tradycyjnej kolonii. Wszyscy nasi sternicy posiadają wysokie kwalifikacje i umiejętności żeglarskie oraz kompetencje w zakresie pracy z młodzieżą. Żeglarze, Sternicy Morscy i Kapitanowie Jachtowi – niezależnie od liczby przepłyniętych mil, wszyscy mają doświadczenie jako wychowawcy, nauczyciele lub instruktorzy sportu. Poznaj naszą kadrę w dziale: Nasza Kadra

Najczęściej zadawane pytania:

 • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w dziale FAQ.
 • Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio w dziale Kontakt.

Zamów obóz żeglarski
w 3 prostych krokach

Wybierz imprezę żeglarską

Tutaj znajduje się pełna oferta imprez żeglarskich dla młodzieży. Wybierz turnus, którym jesteś zainteresowany.

Kliknij w przycisk "ZAREZERWUJ"

Przy każdej ofercie znajduje się termin rejsu, cena i szczegóły rejsu wraz z przyciskiem "Zarezerwuj".

Wypełnij formularz

Formularz rezerwacji imprezy żeglarskiej zawiera kilka szczegółowych pól do uzupełnienia. Po wysłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą w celu finalizacji zamówienia.

Partnerzy PuntoVita - Systemy Szkolenia Żeglarzy

pzz pzm merlin pzu żagle kuratorium oświaty lublin iss mbank training centre

Opinie klientów

Właśnie wróciłem z rejsu szkoleniowego na Żeglarza Jachtowego i Sternika Motorowodnego organizowanego przez PuntoVita. Po tygodniu szkolenia żeglarskiego muszę napisać, że było ono zorganizowane doskonale. Kadra w PuntoVita nie dość że profesjonaliści z dużym doświadczeniem w żeglarstwie - to jednocześnie pasjonaci tego pięknego sportu potrafiący zarazić tą pasą innych.

Michał Smolarski

Zaopatrzenie bardzo dobrze zorganizowane. Jedzenie zawsze świeże i bardzo smaczne! Wspaniałe dwa tygodnie, pełne atrakcji. Profesjonalna kadra instruktorska. Bardzo polecam!

Hanna Osóbka

Najlepsza szkoła żeglarstwa na Mazurach! Kompetentni instruktorzy, dzięki którym nauka żeglarstwa staje się prosta i przyjemna. Szczególnie polecam sterników Michaela, Basię i Krzysia. Z nimi każdy rejs jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Pływając z taką ekipą nie sposób nie zakochać się w Mazurach.

Katarzyna Girycka

Rewelacyjna atmosfera obozów żeglarskich dla dorosłych! Pełna elastyczność w podejściu do klienta. Doskonała kadra - profesjonalni, uśmiechnięci i chętni do dzielenia się wiedzą ludzie, a co najważniejsze - potrafiący do każdego uczestnika podejść indywidualnie i przekazywać wiedzę w sposób umożliwiający jej przyswojenie (wiadomo bowiem, że każdy uczy się 'inaczej'). Polecam z czystym sumieniem! PS. patenty zdane!

Katarzyna Wrzosek

Dlaczego warto pojechać na obóz żeglarski?

Czas z najbliższymi

Żeglarstwo od zawsze łączy ludzi. Kluczem do tego jest nasza kadra instruktorów, która przygotowała program pełen atrakcji.

Nowe przyjaźnie

Każdego roku na żaglach gościmy ludzi przyjeżdżających w tym samym składzie, w którym poznali się parę lat wcześniej na naszym obozie.

Oderwiesz się od smartfona

Obóz żeglarski został tak opracowany, aby nie było czasu na nudę. Nowe widoki, nowe emocje wezmą górę nad elektroniką.

Żeglarska przygoda

Na jachcie nigdy nie brakuje przygód. Już sama pogoda potrafi spłatać figla, ale nie tylko. Zadbamy, aby była to przygoda w pełni bezpieczna.

Odkrywanie Mazur

Z nami odkryjesz dzikie zakątki Mazur, nieznane dotąd brzegi i stare wioski. Pokochasz Mazury już od pierwszego rejsu.

Nauka żeglarstwa

Nauka żeglarstwa nie przez teorię, lecz praktykę. Zdobędziesz patent żeglarski i samodzielnie poprowadzisz swój jacht.

Obyczaje żeglarskie

Niektóre obyczaje są piękne, jak choćby klimatyczne nocne ogniska w plenerze ze śpiewem szant.

Regeneracja dla ciała i duszy

Żeglarskie obozy wędrowne to idealne wyważenie odpoczynku i aktywności fizycznej. Całkowity "reset" gwarantowany.

Niespodzianki

Dowiesz się o nich w trakcie rejsu - na obozie żeglarskim czeka Cię więcej niż się spodziewasz…

Wakacje pod żaglami 2023

Organizujemy żeglarskie obozy młodzieżowe na 7 dni oraz 14 dni w różnych terminach począwszy od maja do września. Dołącz do naszej załogi i przeżyj żeglarską przygodę życia.

Wybierz obóz żeglarski

Oferta żeglarska tel: 501 177 487