array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X

instruktor żeglarstwaSzkoła Żeglarstwa PuntoVita z dumą przedstawia naszą kadrę, która dba o porządek na jachcie i przyjazną atmosferę. To właśnie ci ludzie tworzą i rozwijają naszą żeglarską społeczność!

PuntoVita może pochwalić się wykwalifikowaną i zgraną ekipą instruktorską składającą się z Instruktorów Żeglarstwa PZŻ oraz sterników jachtowych prowadzących załogi turystyczne.

Wiemy doskonale, aby kurs żeglarski był wysokiej jakości, a patent żeglarski zdobyty bez bólu i stresu – potrzebna jest w dużej mierze profesjonalna kadra instruktorska. Wszyscy nasi instruktorzy, mając na uwadze etykietę i dobre zwyczaje żeglarskie, cechują się cierpliwością, otwartością i wysokimi zdolnościami przekazywania wiedzy.

Instruktor stanowi autorytet dla młodych żeglarzy i samym swoim zachowaniem powinien przekazywać adeptom ideały, które obowiązują w żeglarstwie – jak chociażby wartość współpracy w grupie czy poszanowanie dla przyrody. Nie chwaląc się możemy powiedzieć z całą pewnością, że nasi instruktorzy są prawdziwymi pasjonatami żeglarstwa, umiejącymi skutecznie przekazać wiedzę i nauczyć żeglowania niemalże każdego!

Kadra instruktorów żeglarstwa PuntoVita

Na naszych obozach żeglarskich gwarantujemy przede wszystkim bezpieczeństwo, porządek na jachcie i profesjonalną naukę żeglarstwa połączoną z atrakcjami, które będziesz wspominać latami.

Michał Stępka

michał stępkaZ takim nazwiskiem nie sposób nie żeglować – skazany na żeglarstwo podjął wyzwanie i z powodzeniem je realizuje.

Założyciel Szkoły Żeglarstwa PuntoVita jest absolwentem turystyki i rekreacji oraz germanistyki.

Przez wiele lat realizował się jako nauczyciel, ostatnio sprawdza się po raz kolejny w nowej życiowej roli – tatusia (tym razem córka).

Miłośnik podróży kulinarnych, zna każdą knajpkę z dobrym jedzeniem na Mazurach.

Na obozach żeglarskich dba o całość przygotowania logistycznego, zaopatrzenie, sprzęt i obsługę lądową, a także organizację egzaminów na patent żeglarski.

Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny, pedagog oraz dyplomowany organizator turystyki.

Krzysztof Osóbka

krzysztof osóbka - instruktor żeglarstwa PZŻ

Krzysztof Osóbka – instruktor żeglarstwa PZŻ

Zaczynał jako początkujący instruktor w 2011 roku, niemal od początku istnienia Szkoły Żeglarstwa PuntoVita. Pływał na 36 dwutygodniowych rejsach szkoleniowych dla młodzieży, z czego 28 jako kierownik.

Na mazurskich wodach spędził jak dotąd łącznie ponad 630 dni swojego życia, prowadząc rejsy dla młodzieży i dorosłych, wycieczki szkolne i rejsy indywidualne.

Zna Wielkie Jeziora Mazurskie jak mało kto, jednak mikroświat jezior nie przestaje go fascynować – wciąż odkrywa na nim nowe zakątki i poszukuje pomysłów na wyprawy. Organizator rejsów nazywanych „mazurskimi ekspedycjami”.

Kierownik rejsów szkoleniowych dla młodzieży.

Jachtowy Sternik Morski PZŻ i Instruktor Żeglarstwa PZŻ, a także Motorowodny Sternik Morski PZMiNW i Instruktor Motorowodny PZMiNW.

Zaawansowany kurs meteorologiczny, radiooperator SRC, zintegrowany kurs STCW, wychowawca kolonijny, kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży oraz organizator turystyki.

Barbara Zaczek

Barbara Zaczek instruktor żeglarstwa

Barbara Zaczek – instruktor żeglarstwa

Pierwsze kroki na pokładzie jachtu stawiała w Szkole Żeglarstwa PuntoVita jako kursantka, instruktorką została w 2016 roku, a już w kolejnym sezonie KWŻ.

W tym czasie kilku jej kursantów zostało zawodowymi instruktorami.

Ceniona przez załogi za miłą atmosferę na jachcie, nigdy nie rezygnuje z wysokich wymagań.

Prowadzi podcast o tematyce żeglarskiej – Zając na żaglach – na którym dzieli się swoimi doświadczeniami z różnych rejsów i szkoleń. Miłośniczka czworonogów, marzy, by mieć na pokładzie własnego psa do podawania cum.

Jachtowy Sternik Morski i Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Motorowodny Sternik Morski i Instruktor Motorowodny PZMiNW, radiooperator dalekiego zasięgu LRC, zaawansowany kurs meteorologiczny, zintegrowany kurs STCW, wychowawca kolonijny, kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży.

Adrianna Warkoczewska

adrianna warkoczewskaRozpoczęła pracę jako instruktorka trzy lata po kursie na patent żeglarza jachtowego, który zrobiła w PuntoVicie w wieku 16 lat.

Mistrzyni logistyki i organizacji, na obozach żeglarskich realizuje swoje zamiłowania do planowania i tworzenia rozwiązań.

Lubi uczyć i nie brakuje jej pomysłowości w prowadzeniu zajęć szkoleniowych.

Jako studentka Computer Science na Politechnice Łódzkiej jest absolutnym przeciwieństwem stereotypowego informatyka – kocha podróże, dynamiczne zmiany i naukę języków obcych.

Na obozach żeglarskich dla młodzieży dba o dobrą atmosferę i integrację między załogami – nigdy nie ominęła żadnego ogniska z szantami, na które zawsze zabiera ze sobą zapasowe śpiewniki. Jachtowy Sternik Morski i Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, wychowawca kolonijny, kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży.

Michael Frey

michael freyPo kilku obozach żeglarskich i morskich rejsach z PuntoVitą przyłączył się do kadry w 2017 r.

Od dziecka związany z wodą, nic więc dziwnego, że wakacje spędza na Mazurach, w których jest szczerze zakochany, chociaż za rejs na morzu Bałtyckim oddałby ostatni grosz.

Student Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Śląskiej, miłośnik wędrówek górskich, rowerowych eskapad oraz gry na gitarze.

Uwielbia szanty zarówno przy ognisku jak i podczas pracy na jachcie.

Jachtowy Sternik Morski i Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, wychowawca kolonijny, Instruktor Pływania i Ratownik Wodny.

Filip Woźniak

filip woźniakSwoją przygodę z żeglarstwem zaczynał pod banderą PuntoVity ponad 10 lat temu.

Na obozach żeglarskich na Mazurach przygotowuje regaty dla uczestników, uczy elementów pływania sportowego.

Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie, w okresie jesienno-zimowym marynarz na statkach handlowych.

W czasie sezonu żeglarskiego instruktor żeglarstwa oraz organizator regat, a także trener żeglarstwa w klubie AZS Akademii Morskiej w Szczecinie.

Jachtowy Sternik Morski PZŻ, wychowawca kolonijny, trener żeglarstwa, marynarz.

Zofia Bruska

zofia bruskaPrzygodę z żeglarstwem rozpoczęła w roku 2010, ale prawdziwą miłością do niego zapałała dopiero parę lat później na obozie PuntoVity.

Od tej pory każdą wolną chwilę spędza na jeziorze — od Krakowskich Bagrów, po dzikie zakątki Nidzkiego — lub też biegając po rejach morskich żaglowców.

Pasjonatka fotografii, nie rozstaje się na krok z aparatem.

Studentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Marzy, by któregoś dnia zdobyć North—West Passage oraz wszystkie inne zakątki, o których z takim zapałem śpiewa przy ognisku.

Żeglarz jachtowy, wychowawca kolonijny i nauczyciel żeglowania PZŻ.

Bartosz Łebek

bartosz łebekW wieku 14 lat zdał patent w PuntoVicie i od tej pory nieprzerwanie żegluje.

Z wodą związany od najmłodszych lat, w piątej klasie podstawówki „zaciągnięty” przez rodziców do Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego w Policach.

Żeglarstwo okazało się strzałem w dziesiątkę.

Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie.

Lubi podróżować i zaskakiwać znajomych przedziwnymi ciekawostkami przywiezionymi z wypraw.

Na obozach żeglarskich wprowadza energiczną atmosferę, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jego największym żeglarskim marzeniem jest rejs na Karaiby.

Żeglarz Jachtowy i wychowawca kolonijny. Prowadzi załogi na turystycznych obozach wędrownych dla młodzieży na Mazurach.

Łukasz Ronkiewicz

łukasz ronkiewiczSwoje pierwsze kroki w żeglarstwie stawiał właśnie na Mazurach, w których zakochał się od pierwszego wejrzenia.

Pochodzący ze Śląska żeglarz z krwi i kości, na żagle nie jedzie, lecz wraca.

Na wodzie jego serce bije najmocniej – nieważne czy słonej, czy słodkiej – dlatego z żeglarstwem wiąże swoją przyszłość.

Często na pierwszy rzut oka wzbudza olbrzymi respekt, jednak szybko okazuje się, że jest to niezwykle ciepły, pomocny i cierpliwy facet, dla którego największą dumą są sukcesy kursantów.

Prowadzi rejsy szkoleniowe na Mazurach, przygotowuje do egzaminów na patent żeglarza jachtowego również po niemiecku.

Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW.

Tomasz Rogoziński

tomasz rogozińskiKapitan Jachtowy PZŻ, opłynął Europę bez elektroniki, nawigacji satelitarnej, telefonu i zupek w proszku – prawdziwa skarbnica morskich historii, człowiek z wielkim doświadczeniem na morzu, przez lata wyszkolił setki dobrych żeglarzy w każdym wieku.

Prowadził jachty pod banderą PuntoVity na Mazurach, Bałtyku, Morzy Adriatyckim i Wyspach Kanaryjskich.

Miłośnik zimnych wód Bałtyku i Morza Północnego, przemierzył również Morze Śródziemne od Gibraltaru po Egipt, zszywając po drodze setki metrów kwadratowych żagli.

Za igłą i nitką obecnie nie przepada.

Na co dzień pedagog, magister wychowania fizycznego i zaangażowany trener pływacki dzieci i młodzieży – gotowy odmówić prowadzenia kolejnego rejsu morskiego tylko dla swoich zawodników, których przygotowuje do startu w zawodach pływackich.

Kapitan Jachtowy PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kapitan Motorowodny PZMiNW, operator radiowy SRC oraz LRC, ratownik WOPR, pedagog. Legenda PuntoVity.

Wakacje pod żaglami 2023

Organizujemy żeglarskie obozy młodzieżowe na 7 dni oraz 14 dni w różnych terminach począwszy od maja do września. Dołącz do naszej załogi i przeżyj żeglarską przygodę życia.

Wybierz obóz żeglarski

Oferta żeglarska tel: 501 177 487