Szkoła Żeglarstwa PuntoVita z dumą przedstawia naszą kadrę, która dba o porządek na jachcie i przyjazną atmosferę. To właśnie ci ludzie tworzą i rozwijają naszą żeglarską społeczność!
PuntoVita może pochwalić się wykwalifikowaną i zgraną ekipą instruktorską składającą się z Instruktorów Żeglarstwa PZŻ oraz sterników jachtowych prowadzących załogi turystyczne.
Wiemy doskonale, aby kurs żeglarski był wysokiej jakości, a patent żeglarski zdobyty bez bólu i stresu – potrzebna jest w dużej mierze profesjonalna kadra instruktorska. Wszyscy nasi instruktorzy, mając na uwadze etykietę i dobre zwyczaje żeglarskie, cechują się cierpliwością, otwartością i wysokimi zdolnościami przekazywania wiedzy.
Instruktor stanowi autorytet dla młodych żeglarzy i samym swoim zachowaniem powinien przekazywać adeptom ideały, które obowiązują w żeglarstwie – jak chociażby wartość współpracy w grupie czy poszanowanie dla przyrody. Nie chwaląc się możemy powiedzieć z całą pewnością, że nasi instruktorzy są prawdziwymi pasjonatami żeglarstwa, umiejącymi skutecznie przekazać wiedzę i nauczyć żeglowania niemalże każdego!
Kadra instruktorów żeglarstwa PuntoVita
Na naszych obozach żeglarskich gwarantujemy przede wszystkim bezpieczeństwo, porządek na jachcie i profesjonalną naukę żeglarstwa połączoną z atrakcjami, które będziesz wspominać latami.
Michał Stępka
Z takim nazwiskiem nie sposób nie żeglować – skazany na żeglarstwo podjął wyzwanie i z powodzeniem je realizuje.
Założyciel Szkoły Żeglarstwa PuntoVita jest absolwentem turystyki i rekreacji oraz germanistyki.
Przez wiele lat realizował się jako nauczyciel, ostatnio sprawdza się po raz kolejny w nowej życiowej roli – tatusia (tym razem córka).
Miłośnik podróży kulinarnych, zna każdą knajpkę z dobrym jedzeniem na Mazurach.
Na obozach żeglarskich dba o całość przygotowania logistycznego, zaopatrzenie, sprzęt i obsługę lądową, a także organizację egzaminów na patent żeglarski.
Kapitan Jachtowy PZŻ, Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny, pedagog oraz dyplomowany organizator turystyki.
Krzysztof Osóbka
Instruktor Żeglarstwa PZŻ związany ze Szkołą Żeglarstwa PuntoVita od 14 lat. Zaczynał jako Młodszy Instruktor, od 2013 r. jako KWŻ poprowadził ponad 40 turnusów szkoleniowych dla młodzieży. Na mazurskich wodach spędził ponad 700 dni życia. Choć zna Mazury jak mało kto, Kraina Wielkich Jezior nie przestaje go fascynować.
Ciągle poszukuje nowych pomysłów na żeglarskie wyprawy. Pomysłodawca mazurskich Ekspedycji. Obecne zafascynowany norweskimi fiordami na północy oraz greckimi wyspami na południu.
Autor Materiałów Szkoleniowych Szkoły Żeglarstwa PuntoVita oraz wielu żeglarskich artykułów. Z zawodu pracoholik, ceni dobre przygotowanie, dalekosiężne plany i koncentrację na celu.
Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Motorowodny Sternik Morski PZMiNW, Instruktor Żeglarstwa PZŻ oraz Instruktor Motorowodny PZMiNW, radiooperator SRC, zintegrowany kurs STCW, Wychowawca Kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, pedagog.
Spotkasz go na naszych rejsach szkoleniowych na Mazurach oraz egzaminach żeglarskich i kursach motorowodnych.
Karolina Ściborek
Ma świetne podejście zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Gdy zadasz jej pytanie – przygotuj się na rzeczową i wyczerpującą odpowiedź, dlatego lepiej zastanów się dwa razy! Chętnie wyjaśni nurtujące zagadnienia, ale nie lubi jak się jej nie słucha! Bardzo ekspresyjna i gadatliwa osoba.
Od 2023 roku Kierowniczka obozów turystycznych oraz szkoleniowych na Mazurach.
Studentka Psychologii i Pedagogiki w Lublinie. Osoba wielu pasji, od łamigłówek i rysunków, przez grę na flecie poprzecznym i pianinie po udział w grupie rekonstrukcyjnej.
Żeglarz Jachtowy, Nauczyciel Żeglowania PZŻ, Sternik Motorowodny, Inland Power Instructor (ISSA), wychowawca kolonijny, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.
Adrianna Warkoczewska
Rozpoczęła pracę jako instruktorka trzy lata po kursie na patent żeglarza jachtowego, który zrobiła w PuntoVicie w wieku 16 lat.
Mistrzyni logistyki i organizacji, na obozach żeglarskich realizuje swoje zamiłowania do planowania i tworzenia rozwiązań. Lubi uczyć i nie brakuje jej pomysłowości w prowadzeniu zajęć szkoleniowych.
Jako studentka Computer Science na Politechnice Łódzkiej jest absolutnym przeciwieństwem stereotypowego informatyka – kocha podróże, dynamiczne zmiany i naukę języków obcych.
Na obozach żeglarskich dla młodzieży dba o dobrą atmosferę i integrację między załogami – nigdy nie ominęła żadnego ogniska z szantami, na które zawsze zabiera ze sobą zapasowe śpiewniki. Jachtowy Sternik Morski i Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, wychowawca kolonijny, kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży.
Tomasz Rogoziński
Kapitan Jachtowy PZŻ, opłynął Europę bez elektroniki, nawigacji satelitarnej, telefonu i zupek w proszku – prawdziwa skarbnica morskich historii, człowiek z wielkim doświadczeniem na morzu, przez lata wyszkolił setki dobrych żeglarzy w każdym wieku.
Prowadził jachty pod banderą PuntoVity na Mazurach, Bałtyku, Morzy Adriatyckim i Wyspach Kanaryjskich.
Miłośnik zimnych wód Bałtyku i Morza Północnego, przemierzył również Morze Śródziemne od Gibraltaru po Egipt, zszywając po drodze setki metrów kwadratowych żagli.
Za igłą i nitką obecnie nie przepada.
Na co dzień pedagog, magister wychowania fizycznego i zaangażowany trener pływacki dzieci i młodzieży – gotowy odmówić prowadzenia kolejnego rejsu morskiego tylko dla swoich zawodników, których przygotowuje do startu w zawodach pływackich.
Kapitan Jachtowy PZŻ, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kapitan Motorowodny PZMiNW, operator radiowy SRC oraz LRC, ratownik WOPR, pedagog. Legenda PuntoVity.
Filip Woźniak
Swoją przygodę z żeglarstwem zaczynał pod banderą PuntoVity ponad 10 lat temu.
Na obozach żeglarskich na Mazurach przygotowuje regaty dla uczestników, uczy elementów pływania sportowego.
Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie, w okresie jesienno-zimowym marynarz na statkach handlowych.
W czasie sezonu żeglarskiego instruktor żeglarstwa oraz organizator regat, a także trener żeglarstwa w klubie AZS Akademii Morskiej w Szczecinie.
Jachtowy Sternik Morski PZŻ, wychowawca kolonijny, trener żeglarstwa, marynarz.
Zofia Bruska
Przygodę z żeglarstwem rozpoczęła w roku 2010, ale prawdziwą miłością do niego zapałała dopiero parę lat później na obozie PuntoVity.
Od tej pory każdą wolną chwilę spędza na jeziorze — od Krakowskich Bagrów, po dzikie zakątki Nidzkiego — lub też biegając po rejach morskich żaglowców.
Pasjonatka fotografii, nie rozstaje się na krok z aparatem.
Studentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Marzy, by któregoś dnia zdobyć North—West Passage oraz wszystkie inne zakątki, o których z takim zapałem śpiewa przy ognisku.
Żeglarz jachtowy, wychowawca kolonijny i nauczyciel żeglowania PZŻ.
Bartosz Łebek
W wieku 14 lat zdał patent w PuntoVicie i od tej pory nieprzerwanie żegluje.
Z wodą związany od najmłodszych lat, w piątej klasie podstawówki „zaciągnięty” przez rodziców do Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego w Policach.
Żeglarstwo okazało się strzałem w dziesiątkę.
Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie.
Lubi podróżować i zaskakiwać znajomych przedziwnymi ciekawostkami przywiezionymi z wypraw.
Na obozach żeglarskich wprowadza energiczną atmosferę, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jego największym żeglarskim marzeniem jest rejs na Karaiby.
Żeglarz Jachtowy i wychowawca kolonijny. Prowadzi załogi na turystycznych obozach wędrownych dla młodzieży na Mazurach.
Łukasz Ronkiewicz
Swoje pierwsze kroki w żeglarstwie stawiał właśnie na Mazurach, w których zakochał się od pierwszego wejrzenia.
Pochodzący ze Śląska żeglarz z krwi i kości, na żagle nie jedzie, lecz wraca.
Na wodzie jego serce bije najmocniej – nieważne czy słonej, czy słodkiej – dlatego z żeglarstwem wiąże swoją przyszłość.
Często na pierwszy rzut oka wzbudza olbrzymi respekt, jednak szybko okazuje się, że jest to niezwykle ciepły, pomocny i cierpliwy facet, dla którego największą dumą są sukcesy kursantów.
Prowadzi rejsy szkoleniowe na Mazurach, przygotowuje do egzaminów na patent żeglarza jachtowego również po niemiecku.
Jachtowy Sternik Morski PZŻ, Sternik Motorowodny PZMiNW.
Magdalena Bełkot
Studentka Fizjoterapii na Wrocławskim AWFie, od najmłodszych lat zafascynowana sportem, zdaje sobie sprawę, jak ważna w życiu jest aktywność fizyczna. Pasjonuje się wędrówkami po górskich szlakach, skakaniem na batucie i tańczeniem na parkiecie. Fascynację żeglarstwem odkryła już w wieku 8 lat. Podąża zasadą, że „w ciszy czy w czasie burzy, trzeba przy pracy śpiewać”.
Uwielbia zarówno śpiew przy wieczornym ognisku, jak i podczas codziennej żeglugi, a jej załoga chętnie dołącza do wspólnego śpiewu. Ceni pracę z ludźmi i dzielenie się swoimi umiejętnościami. Współpracuje z załogą, aby na jachcie panowała przyjazna, rodzinna atmosfera, przy jednoczesnym nacisku na dyscyplinę. Marzy o zorganizowaniu rejsu dookoła świata.
Posiada tytuł Jachtowego Sternika Morskiego PZŻ oraz Motorowodnego Sternika Morskiego PZMiNW, a także jest Nauczycielem Żeglowania PZŻ, radiooperatorem bliskiego zasięgu SRC i Wychowawcą Kolonijnym. Można spotkać ją podczas rejsów szkoleniowych na Mazurach, wypraw w Chorwacji oraz na Morzu Bałtyckim.
Antoni Włodarczyk
Trener klubu sportowego wprowadził go na wodę, co szybko rozbudziło w nim fascynację wiatrem, który z gracją wypełnia żagle. Jego praca z młodzieżą zaczęła się we wczesnym wieku jako przyboczny drużyny harcerskiej, a obecnie łączy tę działalność z pasją do żeglowania i pragnieniem zaszczepienia miłości do żeglarstwa w kolejnych adeptach. Jest praktykującym Żeglarzem Jachtowym i ratownikiem wodnym, znany ze swojej otwartości, poczucia humoru i optymistycznego podejścia do życia.
Jego marzeniem jest pogłębienie współpracy z żywiołem wody poprzez studiowanie nawigacji. Posiada tytuł Żeglarza Jachtowego PZŻ, jest również ratownikiem MSWiA i wychowawcą kolonijnym.