array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Michał Stępka - właściciel Szkoły Żeglarstwa PuntoVita

Michał Stępka – założyciel Szkoły Żeglarstwa PuntoVita

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita ma swój początek właśnie w jednej z takich imprez żeglarskich. Żeglarstwo, rejsy i szkolenia żeglarskie od zawsze były naszą pasją, ulubionym sposobem spędzania czasu, poznawania świata i wspaniałych ludzi. Na co dzień z równie wielkim zamiłowaniem zajmujemy się zawodowo wychowywaniem młodzieży pracując jako nauczyciele.

PuntoVita powstała z chęci dzielenia się z innymi naszą pasją do żeglarstwa – jesteśmy niezmiernie dumni mogąc powiedzieć, że jesteśmy jej pomysłodawcami, założycielami, pracownikami oraz właścicielami. Cieszymy się, że szkolenia i rejsy z PuntoVitą z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością.

Naszą ambicją przy zakładaniu szkoły było połączenie jachtingu oraz pracy z ludźmi – czyli dwóch rzeczy, które robimy najlepiej i które najbardziej lubimy robić. W naszej firmie staramy się zrzeszać osoby z taką samą pasją jak nasza, chętne do rozwijania swoich umiejętności i otwarte na nowe wyzwania.

 

Kadra zgranych żeglarzy to podstawa udanego rejsu

krzysztof osóbka - instruktor żeglarstwa PZŻ

Krzysztof Osóbka – instruktor żeglarstwa PZŻ

To właśnie oni, czyli nasza kadra – instruktorzy, sternicy i wychowawcy, prawdziwi pasjonaci żeglowania – zapewniają porządek i bezpieczeństwo na jachcie, a także tworzą niesamowitą atmosferę na naszych rejsach i obozach, gdzie organizowane są kursy żeglarskie (patent żeglarza jachtowego) i kursy motorowodne (patent sternika motorowodnego).

PuntoVita – rejsy, obozy i kursy żeglarskie na Mazurach

Od 2009 roku podczas rejsów i obozów młodzieżowych organizujemy kursy żeglarskie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie można uzyskać patent żeglarza jachtowego. Nauka żeglowania podczas szkoleń żeglarskich przebiega w przyjacielskiej atmosferze.

W ofercie posiadany nie tylko szkolenie dla żeglarzy, ale także uruchomiliśmy kursy motorowodne, gdzie można uzyskać patent sternika motorowodnego. Kurs motorowodny jest zawsze organizowany pod koniec każdego rejsu żeglarskiego na Mazurach.

Dla miłośników Morza Bałtyckiego organizujemy rejsy morskie przez jachtowego sternika morskiego. Szczególnie rejs po Zatoce Gdańskiej przypadł do gustu naszym załogantom.

Niezapomniana atmosfera na żaglach

michał stępka - szkoła żeglarska

Michał Stępka – właściciel Szkoły Żeglarstwa PuntoVita

Profesjonalizm i najwyższa jakość naszych usług pozwoliła nam uzyskać zaufanie rzeszy stałych klientów, którzy są z nami niezmiennie od wielu lat. W ubiegłym sezonie żeglarskim świętowaliśmy 11 rocznicę naszej działalności i popularyzowania żeglowania wśród młodzieży i dorosłych. Za nami już 11 sezonów szkoleń na Mazurach, Morzu Śródziemnym, Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym oraz na wodach Oceanu Atlantyckiego.

Dzięki naszej pracy jedynie w minionym sezonie żeglarskim 2020 mogliśmy przeprowadzić 15 rejsów szkoleniowych dla dorosłych, przemierzyć szlak WJM z ponad 240 uczestnikami obozów młodzieżowych oraz wyszkoliliśmy ponad 350 żeglarzy, którzy przeszli szkolenie i zdali egzaminy na patent żeglarski.

Najwyższa jakość naszych szkoleń możliwa jest także dzięki temu, że dysponujemy flotą jachtów turystyczno-szkoleniowych klasy idealnej do szkolenia: Antila 24, 26, 27, Laguna 730, Twister 800N i Tango 780 Sport – oto nasze jachty, na których najlepiej jest zaczynać swoją przygodę z żeglarstwem!

Jesteśmy profesjonalnym organizatorem turystyki żeglarskiej, zarejestrowanym na terenie całej Europy. Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty i uprawnienia potrzebne do prowadzenia żeglarskich imprez na wodzie dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych.

Zapraszamy na przeżycie żeglarskiej przygody w towarzystwie doświadczonej kadry – z nami wypłyniesz w rejs będący spełnieniem marzeń! Zapraszamy na nasze szkolenia żeglarskie i motorowodne. Od letniego sezonu żeglarskiego 2014 posiadamy własny, zarejestrowany w ministerstwie ośrodek egzaminacyjny na patenty żeglarskie oraz na patenty motorowodne.

PuntoVita – potwierdzenie CEIDG o działalności gospodarczej.

Zapraszamy na nasz pokład – przyjacielska atmosfera gwarantowana!

Z żeglarskim pozdrowieniem AHOJ.
Justyna i Michał Stępka

Wakacje pod żaglami 2023

Organizujemy żeglarskie obozy młodzieżowe na 7 dni oraz 14 dni w różnych terminach począwszy od maja do września. Dołącz do naszej załogi i przeżyj żeglarską przygodę życia.

Wybierz obóz żeglarski

Oferta żeglarska tel: 501 177 487